Skupinové lekce

Nejdostupnější způsob jak efektivně a rychle trénovat. 

TRX skupinová lekce je vždy plná veselých lidí, skvělé hudby a spoustu pozitivní atmosféry.

TRX lekce mají obdobnou strukturu jako osobní lekce:

5 - 10 minut rozcvičení na TRX

40 - 50 minut hlavní část tréninku na TRX

5 - 10 minut protažení na TRX.

Obvykle se za 60 minut posílí celé télo (horní část, spodní část a core), ale výjimkou nejsou ani specializované lekce zaměřené například na stehna, hýždě a boky nebo lekce zaměřená výhradně na core (zpevnění břišního svalstva a posílení především bederní části zad).

Na mých lekcí se můžete setkat se dvěma styly cvičení. Tyto styly pravidelně střídám na jednotlivých hodinách, tak aby si každý z vás mohl vyzkoušet, který z nich mu lépe vyhovuje.

  1. Body Blast: Pohyby skupiny mají koordinované tempo a jsou prováděný současné v přibilžně stejně synchronizaci. Hodina je vedena rytmem hudby a slovními pokyny instruktora. Sady cvičení jsou organizovány v počtu opakování (obvykle osm opakování) a plynule se přechází do dalšího cviku. Ideální pro začátečníky na TRX a pro všechny, kteří mají rádi zábavu a tréninky ve vysokém intervalu podobné hodinám aerobiku.

  2. Kruhový trénink: Účastnící provádějí cvičení společně (všichni dělají stejné cvičení ve stejnou dobu), ale ne synchronním způsobem. Každý jedinec si zvolí obtížnost dle svých možnosti a snaží se jej udržet po celou dobu hodiny. Hodina je vedena časem a pokyny instruktora, hudba se zde používá pouze pro dokreslení pozadí. Sady cvičení jsou organizovány časem (obvykle šedesát vteřin) a plynule se přechází do dalšího cviku. Ideální pro sportovce a jedince zvyklé na pravidelnou fyzickou zátěž. Kruhový trénink na TRX je rovněž ideální příležitostí pro otestování hranice svých fyzických možností. Podstatou kruhového tréninku je individualizace jedince v týmovém duchu.